Tým vedoucích pro rok 2023 se stále rozšiřuje. Děkujeme za pochopení

Fotografie - Petr

Petr "Přéca"

 • hlavní vedoucí

Fotografie - Vojta

Vojta

 • oddílový vedoucí

Vojta jezdil na tábory mnoho let jako dítě a potom i mnoho let jako vedoucí. Na krátkou dobu ho zaměstnala práce a dvě malé děti. Letos po delší době nasbíral trochu energie, aby s námi vyrazil na tábor znovu, vstříc novým zážitkům a dobrodružstvím. Vojta má fajn kancelář, kde se podílí na vývoji SW pro kardiostimulátory, ale když je léto, je vždy lepší být venku. Když je hezky, nejraději jde sportovat, třeba na kolo, brusle, ferraty, hokej, nebo jen tak ven s dětmi.
No a být s dětmi venku, hrát si a sportovat - o tom přeci náš tábor je! :-)

Vojta je "dobrý holub" - a je skvělé, že se vrací! :-)
Těšíme se na spolupráci!

Fotografie - Petr

Petr "Volísek"

 • cetehář

Petr jezdí s touhle táborovou partou na naše letní dobrodružství už do roku 1997. Za celou tu spoustu let si na táboře vyzkoušel skoro všechny pozice, od praktikanta přes oddílového vedoucího až po zástupce "hlavase" ;). Pro rok 2023 chystá na Dvojce celotáborovou hru s názvem "Zvedněte kotvy!". Hra nás zavede na začátek 19. století na paluby lodí jeho královského veličenstva Jiřího III. Pod britskou vlajkou budeme pátrat po zcizeném pokladu a čelit nejen vrtochům Atlantického oceánu, ale též nástrahám pirátským. Vedle tábora patří mezi jeho koníčky ponejvíce literatura, historie dávná i nedávná, sport, turistika, dokumentární filmy, kytara, šachy, počítače a motorka. Nejvíce ho však těší jeho děti - jedenáctiletá dvojčata, chlapec a děvče. Některé koníčky mají už nyní společné (to budou ty filmy), do některých je Petr musí trochu nutit (knihy...), a do některý - podle Petrovy manželky - snad nikdy nedorostou (tím asi myslí tu motorku). Tábor je jim všem však koníčkem společným a už se těší, co jim ten letošní přinese za zážitky.

Fotografie - Martin

Martin "Lišák"

 • zástupce hlavního vedoucího

Vlastním jménem Martin Liška. Je mu 33 let, z nichž už 22 v kuse nechyběl na táboře. Má rád přírodu, techniku, hory, stroje i nástroje. Můžete ho potkat třeba na tratích Posázavského Pacifiku, kde pracuje jako strojvůdce. Ve swingovém big bandu hraje na bicí, u ohně na kytaru a doma občas divadlo. Vší zmíněné praxe využívá na letních táborech, při práci s dětmi, i v kolektivu vedoucích. Tábor ho provází celý život. Vděčí mu za nejlepší přátele, hodnou ženu Káju, půlročního kloučka Vašíka a spoustu zážitků a dovedností.
A co říká o táboře? Práce s dětmi je elixírem mládí - děti se nemění, rodí se pořád stejně spontánní. Měníme se my dospělí. Kdo pracuje s dětmi, pracuje také sám na sobě. :-)

Fotografie - Jířa

Jířa

 • zdravotnice

Jiřince táhne na nejlepší léta, bydlí a pracuje v Pardubicích. Na tábory jezdí s malými přestávkami od první třídy a s naší veselou partou se zná už 22 let, kdy začala jezdit jako oddílová vedoucí. V posledních letech na táboře působí jako zdravotnice, k čemuž ji opravňuje absolvování střední zdravotnické školy. Po střední škole se dále vzdělávala v sociálním oboru a vystudovala magisterský obor sociální pedagogika. Nyní pracuje jako kurátor pro děti a mládež na odboru sociálně právní ochrany dětí. Ve volném čase se ráda věnuje turistice, četbě, saunování, dobrovolnické činnosti v organizaci, která pomáhá obětem trestných činů, nebo jen tak tráví čas s přáteli a rodinou. Jiřinku má každý rád, protože vidí věci s nadhledem a má vždy dobrou radu a něco na zub! 😊

Fotografie - Jíťa

Jíťa

 • zdravotnice

Jíťa se už nějaký ten rok spolu s kolegy stará o chod marodky, ošetřuje bolístky a dohlíží na zdraví všech našich táborníčků.

V civilním životě pracuje ve Vinohradské nemocnici, která ji poskytuje zázemí, konzultace či pomoc. Doma má dva táborníky a díky tomu žije s Dvojkou vlastně po celý rok! Společně se těší a připravují na každý nový ročník.
Jíťa má moc ráda cestování a to všemi způsoby a do všech koutů světa, parťákem na cestách je jim s dětmi i nejlepší přítel - pes.

Jíťa vám vzkazuje: Nebojte se a naskočte s námi do vlaku zážitků, dobrodružství a hlavně kamarádství s názvem Tábor Dvojka!

Fotografie - Petr

Petr "Přécík"

 • sporťák

Petr, mezi táborníky známý jako Přécík, s naším táborem doslova vyrostl. Od tábornických začátků mezi nejmenšími už uplynula pěkná řádka let a dodnes si bez prázdninového dobrodružství na Dvojce nedovede představit léto. A tak s námi opět pojede jako sportovní vedoucí se skvělým parťákem a ještě lepším kamarádem Kubou. Co Přécíka baví? Cokoliv, při čem se dá zažít legrace! Na táboře jej ale nejčastěji najdete v úboru plavčíka dohlížet u bazénu, připravovat orienťák či Olympiádu … a nebo vymýšlet nějakou lumpárnu. A mimo tábor? Kromě manželky a psa nedá dopustit na svoji motorku a dobře naložený hermelín. :-)

Fotografie - Kuba

Kuba

 • sporťák

Kubovi je 36 let a na tábory jezdí nepřetržitě - každé léto - od svých 10 let. Mezi jeho záliby patří sportovní aktivity, zejména míčové sporty, fitness a plavání. Velice rád chodí na výlety do přírody, do hor, ale i do cizích měst. Letos se na našem táboře Dvojka bude starat o veškeré sportovní aktivity, jak na souši, tak ve vodě a díky lanovému centru na Machově mlýně i ve vzduchu. Už teď se moc těší na léto a náš tábor. A my se moc těšíme na Kubu!

Fotografie - pan Pavel

pan Pavel "Šinky"

 • volný vedoucí

Pavel o sobě říká, že je pamětníkem časů, kdy naše země byla ještě Československem, zvídavý čtenář, náročný divák filmových i divadelních kousků, konzument široké palety hudebních žánrů, milovník deskových, vědomostních a únikových her, tulák v lesích české kotliny, vděčný sběratel zajímavých životních příběhů, potápěč ve vodách archivních, milující a milovaný syn, bratr, synovec, bratranec, otec a snoubenec, a především pak dlouholetý táborník se zálibou ve vymýšlení a přípravě dobrodružství a legrace pro děti, mládež i své dospělé kamarády – to vše lze potvrdit – pro to vše ho máme rádi a na táboře je nepostradatelným základním stavebním kamenem naší party!

Fotografie - Jirka

Jirka "Džej džej"

 • technik

Jirkovi je 36 let, pracuje jako pedagog na průmyslové škole s filmovým a televizním zaměřením. Na tábor s naší partou jede už sedmou sezónu jako všudypřítomný dokumentarista, který vám zprostředkovává svým originálním rukopisem naše táborová dobrodružství. Ve volném čase se věnuje moderním technologiím, sebevzdělávání, turistice, hudbě a samozřejmě filmu.

Fotografie - Jirka

Jirka "Suchoš"

 • volný vedoucí

Vlastním jménem Jiří Vlach.

Fotografie - Ráďa

Ráďa

 • volný vedoucí

Jako hasiči mají svého Floriána, národ Český Václava, tábor Dvojka má Ráďu.. Ráďa je součástí naší party co svět světem stojí a v délce angažmá se může měřit snad jenom s hlavasem Přécou. Ráďa je sportovec - hlavně lyžař a cyklista, vášnivý gurmán a věčně pozitivní pábitel. Rovněž velký hudebník - kytarista a klávesista, s příjemně bluesovým cítětím. Kvalitní jazz a swing si čas od času rád zajde poslechnout i do klubu, na koncert.. Na táboře má nezastupitelnou roli řidiče, logistika a volného vedoucího pro cokoliv je zrovna třeba.
Ráďa je klidná síla - ostrov pohody.. :-)

Fotografie - Kája

Kája

 • praktikantka

Káje Suché je 16 let a chodí na všeobecné osmileté gymnázium v Praze. Na tábor jezdí od svých 6 let a letos pojede poprvé jako praktikantka. Mezi její největší záliby patří především hudba a tanec, ale také hraní různých strategických a logických her, především těch deskových. Ráda také poznává nové kultury a světy, ať už na naší planetě, nebo třeba v knížkách. A pokud si přes týden najde nějakou volnou chvíli, tak ji stráví v kuchyni u pečení.
Káju si pamatujeme jako srdcařku, s velkým hudebním nadáním. Jsme rádi, že ji můžeme přivítat mezi "starší" dvojkaře, zvláště pokud nám na školení něco upeče! :-)

Fotografie - Filip

Filip

 • oddílový vedoucí

Filip s námi jede druhým rokem a  v době tábora je již (snad) :-) čerstvým absolventem střední školy v oboru filmová a televizní tvorba. Jak již předchozí věta napovídá, baví ho sledování, ale především tvoření filmů. Televizi si prý taky občas pustí. :-) Rovněž bere tu a tam do ruky foťák a jelikož pochází z Krušných hor, nejraději fotí přírodu. Pokud zrovna nedělá ani jednu z těchto věcí, tak s největší pravděpodobností rozvíjí své znalosti v kultuře, nebo je se svými přáteli.

Fotografie - Kristýna

Kristýna "Bejbyna"

 • oddílová vedoucí

Pro Kristýnu, se na táboře - ještě když byla tábornicí v oddíle - vžila přezdívka „Bejbyna“. Je jí 17 let. Na tábor jezdí už od malička a tento rok pojede podruhé jako praktikantka. Studuje zdravotnickou školu v Praze, která ji prý baví a naplňuje. Když se zrovna neučí, věnuje svůj čas sportu, hlavně atletice, kterou dělá už 8. rokem. Ve svém volném čase ráda hlídá malé děti, sportuje nebo tráví čas s přáteli v centru Prahy. Nevyhne se žádné legraci a nezapomenutelným zážitkům – jsme rádi, že také díky našemu táboru! 

Fotografie - Lůca

Lůca

 • oddílová vedoucí

Lůca, nebo chcete-li "Koudelka", je pomyslným majákem naší táborové party, který na nás několik posledních let blikal ze břehu a teď se konečně vrací, svítit zpátky na palubu! S sebou si přiváží dvě skvělé děti, naše kamarády, Kubíka a Anetku.
Přestože s námi maminka Lůca pár let nemohla jet, nikdy s námi neztratila kontakt a každý rok nám pomáhala s mnoha věcmi. Není tajemstvím, že její jsou grafické návrhy většiny táborových log, výročních přívěsků, herních nástěnek a dalších nezbytností. 
Lůca má ráda děti, hory, turistiku a spoustu dalších věcí, na které poslední roky neměla mnoho času. Na tábor, jak sama říká, se moc těší a doufá v angažmá u nejmenších holčiček.. :-)
My máme rádi Lůcu a těší nás že se nám vrací na DVOJKU! :-)

Fotografie - Anička

Anička

 • oddílová vedoucí

Aničce je 20 let a studuje "Peďák" - jak říká - v Liberci. Na tábor za dospěláky jede potřetí, ale jezdila každé léto už jako dítě... Baví ji cestování, cyklistika a  historie. Na tábor se prý těší hlavně na skvělou partu kamarádů a spoustu nezapomenutelných zážitků... 

Fotografie - Vojta

Vojta

 • oddílový vedoucí

Vojta Suchý je čerstvě plnoletý a na tábor s naší skvělou partou jezdí už 11 let. Tento rok to bude poprvé v roli oddílového vedoucího. Studuje na Gymnáziu Jaroslava Heyrovského a nejvíce ho baví dějepis, zeměpis a společenské vědy. Má rád hry všech druhů i forem (od fotbalu, přes deskové až k těm počítačovým). Zároveň nesnáší zimu, takže léto a hlavně tábor jsou pro něj vždy těmi nejlepšími dny v roce, takže už se určitě nemůže dočkat. :-)
S Vojtou si tábor užijete - je to prostě srdcař! :-)

 

Fotografie - Lucka

Lucka

 • praktikantka

Lucce je 17 let a studuje na Obchodní akademii v Plzni. Jako dítě jezdila na náš tábor 8 let a tento rok pojede poprvé jako praktikantka. Mezi její koníčky patří sport, poslouchání hudby, volný čas s kamarády, filmy a seriály, hlídání dětí a objevování nových míst. Na tábor se těší, hlavně na skvělou partu kamarádů, spoustu zábavy a zážitků a mnoho krásných vzpomínek. A my se těšíme na Lucku! :-)

Fotografie - Honza

Honza

 • praktikant

Honzovi je 18 let,studuje na střední škole v Kolíně obor Informační technologie. Jako táborník byl s námi 4x a pokračuje v roli praktikanta. Je, jak říká, velký zbožňovatel počítačových a karetních her, ale hlavně veškeré dobré zábavy. Baví ho také české filmy 60. až 80. let.
Honzo, vítej zpátky na táborovém kolotoči - konečně, "letos spolu zase pojedem" ! :-)
 

Fotografie - Domča

Domča

 • oddílová vedoucí

Domče je 23let a jako oddílová vedoucí se už po třetí moc těší na nezapomenutelná táborová dobrodružství, které nás v Machově mlýně čekají. Když zrovna neplní studijní povinnosti na Policejní akademii v Praze v oboru kriminalistiky, tak ji můžete potkat v tělocvičně jako trenérku moderní gymnastiky. A když zbude volná chvíle, nejraději tráví čas na výletech v přírodě s rodinou a přáteli na svém rodném Valašsku. 

Fotografie - Honza

Honza "Plívič"

 • volný vedoucí

Honzovi na táboře neřeknou jinak než "Plívič". S touto partou jezdí na tábor už od dětství a kromě toho, že nyní jezdí jako vedoucí, se stará i o naše webové stránky nebo ho potkáte v roli táborového "DJ". V netáborovém životě pracuje jako "ajťák". Má rád hudbu, hraje na kytaru a amatérsky se marně snaží naučit na klávesy. Rád cestuje, sportuje, i když to tak nevypadá a nejradši tráví čas se svým synem a přáteli. 

Tábor Honzovi za ta léta přinesl spoustu nových zkušeností, dovedností a hlavně báječnou partu kamarádů, kolektiv, ve kterém je radostí být.  

Fotografie - Jenda

Jenda

 • oddílový vedoucí

Fotografie - David

David

 • oddílový vedoucí

Davidovi je 18 let. S naší partou na tábor jezdí už od mala, vyzkoušel už roli táborníka, praktikanta a teď pojede poprvé jako oddílový vedoucí. Co ho baví? Hlavně turistika, táboření v přírodě a objevování zajímavých míst jak v Čechách, tak v zahraničí. Když je zrovna doma, rád si přečte nějakou hezkou knihu. Ze všeho nejradši má ale dobrodružství na táboře Dvojka – a že jich tam je!

Tak o prázdninách na viděnou s dobrodružným Davidem!

Fotografie - Lůca

Lůca

 • oddílová vedoucí

Lucie - slyší spíše na jméno Lůca - pracuje u Policie ČR a bydlí v Praze, i když pochází z Plzeňského kraje. Ve volném čase ráda cestuje nejčastěji po památkách a přírodě u nás. Také často něco tvoří, vyrábí, nebo ji najdete u šicího stroje, knížky, nebo při mnoha setkáních s rodinou a přáteli. Je to usměvavá, dobrá duše! 

Fotografie - Štěpánka

Štěpánka

 • oddílová vedoucí

Štěpánce je 21 let a studuje na Západočeské univerzitě v Plzni. Také pracuje pro Karlovu univerzitu jako laborant v histologické laboratoři. Baví ji chemie a vymýšlení nových postupů - proto začala pracovat právě zde. Manipulace s chemikáliemi a příprava různých roztoků nebo barev je pro ni příjemným zpestřením každodenní práce s přístroji. Baví ji taky malovat a tvořit, hlavně se svými mladšími sourozenci. Ráda cestuje a objevuje nová místa. Štěpánka nezkazí žádnou legraci! 

Fotografie - Pája

Pája

 • oddílová vedoucí

Dá se říci, že již tradičně - 6. rokem - opouští rodný Tábor, aby vyrazila na tábor. Bez výčitek ponechá ladem své zaměstnání policistky, zvedne kotvy a vypluje s námi na Dvojku, za dobrodružstvím, polapit pár pirátů. Spolu s ní jedou i její děti Klárka a Ondra.Těšit na Páju se mohou hlavně kluci ze 4. oddílu, ale na spolupráci se těšíme všichni! :-)

Fotografie - Jirka

Jirka

 • oddílový vedoucí

Jirkovi, je 18 let a je studentem 4. ročníku střední školy se zaměřením na informační technologie. Letos si poprvé zkusí roli oddílového vedoucího, na což už se prý moc těší. My víme, že ji zvládne hravě, protože s námi na Dvojku jezdí už řadu let! :-) 
Ve svém volném čase se věnuje sportu, programování a také hraje na kytaru. Jirka je ochotný a obětavý kluk a těšíme se, jak mu sedne zodpovědná role "oddíláka".

Fotografie - Naty

Naty

 • oddílová vedoucí

Naty jezdí s partou na tábor už od dětství a letos to bude už po 11. Je jí  21 let a je to budoucí paní učitelka. Studuje druhým rokem na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy. Jejím oborem a zároveň i koníčkem je chemie a biologie. Ve volném čase sportuje, vede kroužek pro děti a ráda chodí na procházky do přírody. Zbylý čas, jak říká, tráví s přáteli nebo rodinou. 
A my jsme rádi, že mezi ně patří i parta tábora Dvojka! :-)

Fotografie -

"Naty Bø"

 • oddílová vedoucí

Natálka! :-) Po krátké pauze se vrací na tábor Dvojky a nemůže se prý dočkat! Už si vyzkoušela roli dítěte, praktikantky a letos poprvé ji čeká role oddílové vedoucí. Natálce je 21 let a letos úspěšně dokončila druhý ročník Pedagogické fakulty Karlovy univerzity. Mezi její největší koníčky patří sport, zejména pak basketbal, kterému se věnuje už od šesti let. Když se zrovna nehoní za míčem po palubovce, ráda tráví čas s přáteli nebo rodinou kdekoliv a jakkoliv.
Jak se říká, dobří holubi se vracejí a v případě Naty je to skutečně gól - tedy, s prominutím - koš! :-)

Fotografie - Mišák

Mišák

 • oddílový vedoucí

Michal, alias Mišák – nebo Myšák? Je mu 38 let. Ve svém profesním životě má na starosti poměrně početnou bandu dospělých a potkat ho můžete také jako strojvůdce na mnoha místech po celé republice. Má rád dobrou a pohodovou společnost, přátelé, přírodu, rád cestuje, baví ho motorka, kolo, nebo třeba kruhový trénink. S několika lidmi z týmu už se zná delší dobu, s Dvojkou jede letos podruhé a opět se moc těší – a my na spolupráci s Mi(y)šákem – taky! :-) 

Fotografie - Václav

Václav "Lišáček"

 • oddílový vedoucí

A to je Václav, který je už 29 let mlád, jak říká. Mezi jeho záliby patří turistika (ať už po svých, nebo na kole), hudba, železnice, a samozřejmě tábor, na který se dvacet let - rok co rok - v létě vydává. Pracuje u Českých drah jako Vlakvedoucí - to je takovej ten otravnej pán, co po vás chce studentský a žákovský průkazy.. Hraje na kytaru, ukulele a elektrické klávesy - nejlépe když nejsou zapojeny v zásuvce. Pokud ani pak nemá o zábavu postaráno, zbytek zastane jeho roční synáček – nový ředitel domácnosti, a také nový, nejmladší táborník! 

Tak Ahoj za pár měsíců! 

Fotografie - Vojta

Vojta

 • oddílový vedoucí

Narodil se v roce Nagana, jak říká - a na tábor jezdí už 14 let. Studuje na VŠCHT chemické technologie. Rád přírodu a děje v ní poznává, a stejně tak jí rád chodí na pěší výlety. Věnuje se sportům jako florbal a fotbal, ale nepohrdne ani parkourem či volejbalem. Mezi hromadou hudebních žánrů, které má rád, vévodí zahraniční 80. léta a žánry z toho odvozené, nicméně místo v srdci pro něj má i Dvořákova Novosvětská, či např. skupina Linkin Park. Na tábor se velice těší, jelikož budu mít tu čest – říká, poprvé vést nejstarší kluky.

Fotografie -

"Zuz"

 • oddílová vedoucí

Zuzka jezdila na tábory všeho druhu už od malička, zato ten náš jako dítě nikdy nevyzkoušela. Od té doby, co ale před 8 lety narazila na „dvojkaře“ už prý nechce jezdit jinam!

Miluje cestování, objevování, je věčný životní optimista, duše dobrodružná a zvědavá jak opice. Pro každou dobrou věc i pitomost se dokáže nadchnout a život žije především ráda naplno, páč napůl to prý nemá smysl! Ráda se toulá v lesích a horách, provozuje všemožné sporty, fotografuje, plní volný čas kulturními zážitky, svou „plnou hlavu nápadů“ realizuje prostřednictvím marketingu a když zrovna nedělá nic z toho, tak možná relaxuje u pečení sladkých dobrot. :-) …těšíme se na ní i na její sladké koláčky! 😊

Fotografie - Radek

Radek

 • praktikant

Radkovi je 17 let. Na tábor s námi jezdí od roku 2015 a letos pojede prvně na straně "dospělácké".
Studuje Bezpečnostně právní akademii. Rád jezdí na kole, hraje tenis, nejrůznější hry, či se jen tak bezmyšlenkovitě toulá přírodou a objevuje její krásy. Rád také čte knihy (převážně poezii a detektivky). Miluje hudbu, hraje na kytaru a rád chodí na koncerty a do divadla!
No, prostě "nový", všestraný, bezva parťák, kterého jsme loni řádně otestovali v oddíle juniorů a letos bude následovat křest ohněm - "praktikantské frčky"! :-)